Розбираємося, в чому користь датчиків тиску шин (tpms) в автомобілі
Для чого автомобілю TPMS-система?
В ході опитувань своїх клієнтів, а також з власного досвіду, ми з'ясували, що ніхто з власників транспортних засобів не перевіряє кількість атмосфер в шинах перед кожною своєю поїздкою. Навіть будучи щасливим власником автомобільного манометра. Можливо, десь є особливо педантичні водії, які і перевіряють тиск шин з дня у день, але нам не траплялися такі рідкісні екземпляри. Зазвичай автомобілісти перевіряють тиск у шинах тільки у випадку, якщо є підозри, що з покришкою щось не так. Або після обслуговування на шиномонтажі, щоб перевірити, як накачали. Максимум, перед далекою дорогою. В інших випадках ми віддаємо тиск в шинах на відкуп нагоди. А даремно. Адже саме тиск в шинах, відхилену від норми, може стати причиною перевитрати палива, передчасного стирання покришок, нетипової поведінки автомобіля на дорозі, але, що найстрашніше, що може призвести до втрати керованості автомобіля і ДТП. Щоб цього не сталося, сучасні машини оснащуються TPMS системою.
Що таке система TPMS і з чого вона складається?
Система TPMS розшифровується як Tire Pressure Monitoring System, що в перекладі на російську мову означає система контролю тиску в шинах (автомобіля). Система TPMS попередження водія про зниження тиску в шинах.
Система TPMS складається з трьох основних елементів:
· датчики TPMS;
· приймачі сигналу;
· блок управління.
У деяких автомобілях в системі TPMS пропущене ланка «приймачі сигналу», і датчики TPMS передають сигнал безпосередньо блоку управління, без посередників.
Датчики TPMS (встановлюються на колеса) передають сигнали приймачів, а від приймачів інформація надходить до блоку управління. Датчик TPMS є досить складним пристроєм. Він складається з самого датчика, передавача сигналу і акумулятора.
Як водій дізнається від системи TPMS про проблеми з тиском коліс?
Інформацію водій може отримати:
а) С приборной панели. На которой появится соответствующий индикатор (в бюджетных моделях). В этом случае водитель не узнает, в каком именно из колес упало давление. Он только получит сигнал, что давление в какой-то покрышке упало. И далее он должен с помощью манометра определить, в какой. И подкачать проблемную покрышку.
б) С дисплея (в более технологичных моделях). При выводе на дисплей водитель сразу получает исчерпывающую информацию о давлении и температуре внутри каждого колеса. Водитель видит, где возникла проблема. И может быстро ее устранить, подкачав нужную покрышку.
Подводим итоги: нужны ли датчики TPMS?
Датчики давления шин, датчики TPMS являются первичным элементом системы TPMS. Датчики TPMS устанавливаются на каждое колесо. Они считывают информацию с колес и передают сигнал приемникам сигнала, а те в свою очередь – блоку управления, а блок управления уже выводит информацию на приборную панель или дисплей. Так водитель узнает о соблюдении норматива давления в шинах автомобиля. И таким образом поддерживается оптимальное давление внутри покрышек. Тем самым обеспечивается безопасность дорожного движения.
Вважаємо ми установку датчиків TPMS обов'язковою? Ми говоримо: «Так!»
Ви можете купити датчики тиску в шинах, датчики TPMS на нашому сайті: внутрішні, універсальні, функціональні, довговічні (до 7 років служби), 315/433 MHz, від 950 грн., економлячи на доставці (доставка безкоштовна).
Також Ви можете отримати кваліфіковану консультацію або послугу від TPMS-експерта Luxwheels
+380665230077
Телефонуйте!